TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Stefan Górka - Krzysztof Kiersznowski

Stefan Górka Data publikacji: 2015-09-25

Ojciec Kasi i Cariny, mąż Walerii, wdowiec po Jadzi.

Emerytowany strażak, człowiek starej daty z zasadami. Pracuje jako inspektor przeciwpożarowy. Rzeczowy, konkretny i sympatyczny. Bardzo kocha swoją córkę – Kasię. Po śmierci pierwszej żony - Jadzi – nie umiał poradzić sobie z samotnością i zaczął szukać pocieszenia w alkoholu.

Lekiem na jego smutki okazała się jednak Oksana - Ukrainka, która wynajmowała u niego pokój. Oboje połączyła miłość i w końcu Górka nawet ponownie się ożenił. Ale jego związek z Oksaną rozpadł się, gdy Stefan odkrył, że ukochana go oszukała – ukrywając fakt, że na Ukrainie ma już męża, z którym nie wzięła rozwodu.

Po rozstaniu z żoną senior związał się za to z Walerią - kuzynką zmarłej Jadzi – i oboje są dziś szczęśliwym małżeństwem. Niedawno sytuacja rodzinna Górków jednak znów się skomplikowała... Stefan odkrył, że ma nieślubną córkę – czarnoskórą Carinę – owoc jego krótkiego pobytu za granicą, na zawodach strażaków. Dziewczyna po latach przyjechała z Francji do Polski - specjalnie, by go odszukać. A gdy okazało się, że Carina jest w ciąży, Górka – wspierany przez Walerię – postanowił otoczyć ją opieką.

Bitwa more
Jan
Paweł