TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Przyjaciele i wrogowie

fot. TVP Data publikacji: 2022-01-03

Jowita jest skłócona z Protem i Sergiuszem – i na nowo czuje, że rozpada się jej cały świat. Czy bliscy zdołają jej pomóc? Zapraszamy na 2544 odcinek „Barw szczęścia”, a w nim...

W kolejny wtorek Jezierska naprawdę się załamie i Justin, zaniepokojony, zadzwoni w końcu do jej matki. 

- Od wczoraj nie wyszła z łóżka. Nie chce z nikim rozmawiać... Martwię się o nią. Nie może się pogodzić z decyzją Prota i Sergiusza. Zostawili ją samą z firmą, odebrali część klientów... Sprawy firmowe ogarnąłem, ale poprawić humoru Jowicie nie umiem. 
Sławka od razu przyjedzie, by dziewczynę wesprzeć – a ta wyzna w finale, jak bardzo czuje się rozbita. - Za cokolwiek się wezmę, pakuję się w kłopoty. Na początku wszystko idzie dobrze, potem zrażam do siebie ludzi... Z przyjaciół stają się moimi wrogami... Czy to jakaś rodzinna klątwa? 
- No przestań... Oczywiście, że nie! 
- Ojciec miał tak samo. Palił za sobą mosty i uciekał. Nie chcę uciekać... Wiem, że wszystkie moje wady zabiorę ze sobą, gdziekolwiek będę. Może jestem skazana na samotność? Znajdą moje rozkładające się ciało w pustym mieszkaniu... 
- Tak źle nie będzie! Po pierwsze: nie ma żadnej klątwy! Mamy przyzwyczajenia, których nauczyło nas życie z Kornelem... Zachowania, które nie są akceptowane przez innych ludzi. Trzeba nad tym pracować... Ja już to robię i mnie się udaje! Tobie też się uda... 
- A po drugie? - Po drugie: nie jesteś sama, bo ja jestem przy tobie. I zawsze będę, bez względu na błędy, które popełnisz... Tymczasem Justin spotka się z kolegami – licząc na to, że jednak uda mu się skłóconych przyjaciół pogodzić. 
- Byliśmy fajną paczką... Chcecie tak to zakończyć? Kłótnią o kasę? Prot i Sergiusz na rozmowę z Jowitą nie będą jednak gotowi. A zwłaszcza na to, by dać jej drugą szansę. 
- Dla mnie może zapaść się pod ziemię, nie kiwnę palcem, żeby jej pomóc!(...) Zbyt długo bawiła się moim kosztem, żebym uwierzył, że żałuje tego, co się stało... 
- Uważaj, stary, bo ciebie też owinie sobie wokół palca! 
- Jest mistrzynią manipulacji. Chyba, że tak bardzo ci na niej zależy, że chcesz być jej kolejną ofiarą?... 
- Zmądrzeliśmy i tobie też to radzimy! I zdecyduj się, z kim trzymasz sztamę... Dopóki bronisz Jowity, nie mamy o czym gadać! 
Starzy kumple czy... dziewczyna z problemami? Po czyjej stronie opowie się w końcu Justin? I jak Jowita poradzi sobie z kryzysem w firmie? Odpowiedź tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach serialu - zapraszamy!

REKLAMA