TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Rodzinne tornado
Uśmiechnięci, zamożni – Sławka i Kornel wyglądają na małżeństwo niemal idealne.
  • Tymczasem Kornel pośle żonie lodowate spojrzenie… - Skończyłaś już swój cyrk? - Wynoś się stąd! - Hamuj się… Ja płacę za ten dom i sam zdecyduję, czy się wyprowadzę albo kiedy! Następnego dnia Sławka za to ochłonie – i ruszy do akcji. Gotowa na wszystko, by odkryć, z kim zdradza ją mąż… i zdobyć dowody, które pogrążą go podczas rozwodu. A swoje „śledztwo” zacznie od rozmowy z córką.
  • - Powiedz mi, kto to jest? Co to za kobieta? Wasz ojciec nie chce mi nic powiedzieć, a ty przecież wszędzie z nim jeździłaś... Tyle czasu spędzaliście razem, na pewno wiesz! Powiedz, proszę… - Mamo, nie mogę ci pomóc… - Jowita, błagam… - Nie wiem, rozumiesz? Nie mam pojęcia, kto to jest!
  • Tymczasem Żabcia - po „burzy”, która zniszczy rodzinę Jezierskich - szybko zrozumie, że jej wygodne życie wkrótce się skończy. I że na pomoc Ryśka, jak zwykle, nie ma co liczyć. - Zaczynam myśleć, że jestem jak te wszystkie nieszczęsne kobiety, które liczą, że „on się w końcu zmieni”... A „on” jest jak ten tłusty, wyleniały kot, który tylko je i śpi! - „Wyleniały”?... No, Żaba, właśnie mi wbiłaś sztylet prosto w serce!(…) Ja cię kocham… - A idź do diabła z taką miłością!
  • Gdy Gawron ją zawiedzie, Żabcia umówi się na kolejne spotkanie z Biernackim - tym razem gotowa wyznać biznesmenowi całą prawdę. I po cichu licząc na to, że wcale go tym nie zniechęci... - Słuchaj, głupio wyszło, ale... ja nie jestem Sławką Jezierską... tylko jej pomocą domową! - Słucham? To jakaś kolejna „próba”? - Nie, to prawda… W dniu, kiedy się poznaliśmy, musiałam zastąpić panią Sławkę, bo była zajęta...