TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Wysoka cena sławy

Wysoka cena sławy Data publikacji: 2016-05-18

Królowa polskich seriali, autorka sukcesu „Barw szczęścia”, zadebiutowała jako powieściopisarka! Do księgarni trafiła jej pierwsza powieść „Pani mnie z kimś pomyliła”. To dość surowa, ale ubrana w lekką, dowcipną formę, ocena polskiego show biznesu.

- Gdy na przestrzeni lat odbierałam kolejne Telekamery, przyjeżdżałam do domu, w którym nikt na mnie nie czekał - opowiada autorka. - Nie cieszyły mnie sukcesy, bo nie miałam z kim się nimi podzielić, wspólnie ich świętować. Myślałam wtedy wiele nad sensem kariery zawodowej. Wplotłam te i inne rozważania na temat show biznesu w życie Joanny, głównej bohaterki mojej książki. Niby wszystko ma, osiągnęła sukces zawodowy i finansowy, a jest sama i nie ma w niej radości, jaką daje posiadanie bliskiej osoby. A do tego zaczyna dostrzegać, jaką płaci cenę za bycie na świeczniku.

Główna bohaterka książki, Joanna, przez przypadek trafia do show biznesu i musi przejść przyśpieszony kurs funkcjonowania w świecie wywiadów, eventów, szampana i ostryg. To opowieść o pokusach, sławie, miłości i przyjaźni, która przybliża mechanizmy rządzące polskim show biznesem.

- W swojej książce chcę między innymi pokazać ludziom, którzy obserwują tę rzeczywistość przez dziurkę od klucza, czyli plotkarskie portale, kolorowe pisma, ekran telewizora, że są współtwórcami tego świata i reguł w nim panujących - wyjaśnia Ilona Łepkowska. - Kochani, gdybyście nie chcieli podglądać, nikt by nie publikował zdjęć poplamionych spodni aktorki czy jej paznokci u nóg z obłupanym lakierem, albo zbliżenia plam potu pod czyjąś pachą. Gdy chcecie koniecznie dowiedzieć się jakichś pikantnych szczegółów z życia znanej osoby, którą lubicie, zastanówcie się czasem, co to dla niej oznacza...

Większość zdarzeń opisanych w książce miała miejsce naprawdę. Przydarzyły się autorce, bądź komuś, kogo zna. Są w niej liczne nawiązania do rzeczywistości, można doszukać się podobieństw między bohaterami książki, a ludźmi z pierwszych stron gazet.

Jednymi z pierwszych osób, które przeczytały debiutancką powieść królowej seriali, były gwiazdy „Barw szczęścia” - Katarzyna Glinka i Katarzyna Zielińska. Ich krótkie recenzje książki znajdą się na okładce. Jeśli chcecie dowiedzieć się, z jakimi problemami i dylematami borykają się celebryci, jak wygląda ich życie, koniecznie przeczytajcie „Pani mnie z kimś pomyliła”. Książka już w sprzedaży. Polecamy!

REKLAMA