TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Ślubu nie będzie?
Zamiast miłosnej przysięgi - żal, złość i łzy.
  • Prawniczka szybko sprawdzi na komisariacie fakty: - Panowie się wpakowali w niezłe tarapaty, ale dowodów przestępstwa tutaj nie widzę... Chyba, że striptizerka ma jakiegoś asa w rękawie! Złota, gdy pozna szczegóły „imprezy”, od razu zblednie... - Striptizerka?!(…) Mój mąż zachował się jak jakiś napalony nastolatek?! - Mąż? Gratuluję... Widzę, że wiele się zmieniło od czasu, kiedy ja z Markiem myśleliśmy o ślubie...
  • Tymczasem Aneta właśnie przy tej okazji odkryje, jak wiele łączyło kiedyś Marka z Sylwią… - O jakim ślubie?! - To pani nie wiedziała, że byliśmy zaręczeni? Oczami wyobraźni widziałam nasz bajkowy ślub... Niestety, Marek należy do mężczyzn, którzy nie wiedzą, czego chcą. Zresztą na pewno pani wie, że on nigdy nie przestanie kochać swojej zmarłej żony Marysi… Niech pani na to wszystko spojrzy inaczej. Chyba lepiej, że nie dojdzie do ślubu... Może to jakiś znak, nie sądzi pani?
  • Prawniczka, z kpiącym uśmiechem, spojrzy na swoją następczynię… A Dylska, zalana łzami, ucieknie w końcu na ulicę. Kuzynki, z którymi świętowała wieczór panieński, od razu spróbują jej pomóc: - Trzeba obdzwonić wszystkich gości i powiedzieć, że ślub będzie w innym terminie!(…) Pojedziemy do domu się odświeżyć, a potem od razu wszystko załatwimy... Jednak Aneta pokręci głową: - Nie będzie żadnego załatwiania, bo nie będzie żadnego ślubu! Ani jutro, ani nigdy!
  • A w finale, gdy Marek wyjdzie z kolegami na wolność… na komisariat przyjedzie już tylko Krystyna. Jaworski wciąż będzie udawał chojraka – aż do chwili, gdy żona wymierzy mu siarczysty policzek. - Krysiu, kochanie, wyobraź sobie… - Milcz! - Krysiu, ja nic nie pamiętam… - O tym, że dzisiaj miało być wesele mojego syna, też zapomniałeś?!