TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Stefan Górka - Krzysztof Kiersznowski

Stefan Górka Data publikacji: 2015-09-25

Ojciec Kasi Górki, mąż Walerii.

Emerytowany strażak, człowiek starej daty z zasadami. Pracuje jako inspektor przeciwpożarowy. Rzeczowy, konkretny i sympatyczny. Bardzo kocha swoją córkę – Kasię. Po śmierci ukochanej żony Jadzi ciężko było mu poradzić sobie z nową rzeczywistością i samotnością. Mimo iż zawsze może liczyć na pomoc Kasi i sąsiadów z ulicy Zacisznej, zaczął szukać pocieszenia w alkoholu. Lekiem na smutki okazała się Oksana, Ukrainka, która wynajmowała u niego pokój. Połączyła ich miłość. Wzięli ślub, ale Stefan nie mógł dłużej z nią być, gdy okazało się, że Oksana go oszukała – na Ukrainie miała już męża, z którym nie wzięła rozwodu.

Zraniony Stefan zbliżył się do Walerii, kuzynki jego zmarłej żony. Oboje bardzo chcieli wziąć ślub, ale na przeszkodzie cały czas stała Oksana, która wróciła do Polski po pobycie na Ukrainie i poprosiła Stefana, by wstrzymał się z rozwodem z nią. Potrzebowała trzech lat małżeństwa z Polakiem, by móc legalnie zostać w Polsce. Stefan, za przyzwoleniem Walerii, przystał na to. Wkrótce minie ten okres i Stefan będzie mógł poślubić Walerię.

Górka długo nie mógł pogodzić się z decyzją o samotnym macierzyństwie córki, ale gdy na świat przyszedł jego wnuk – zakochał się w nim bez pamięci. Zaakceptował również Łukasza, co to do którego na początku był mocno sceptyczny.

REKLAMA