TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Iwona Pyrka - Izabela Zwierzyńska

Iwona Korycka Data publikacji: 2015-09-25

Córka Marii i Romana. Żona Alka. Wnuczka Teresy i Fryderyka.

Córka Marii i Romana, żona Alka. Studentka 5 roku medycyny.

Wzorowa uczennica, duma rodziców. Z powodu nieszczęśliwej miłości do nauczyciela polskiego targnęła się na swoje życie. Udało jej się pozbierać. Zdała z opóźnieniem maturę i dostała się na medycynę. Tam poznała Aleksandra, przystojnego chłopaka, z którym zaczęła się spotykać. Poważną przeszkodą dla ich związku był fakt, iż chłopak jest muzułmaninem. Pyrkowie długo nie akceptowali „inności” chłopaka, a Iwona i Alek walczyli o swoją miłość, by w końcu – wbrew wszystkim – wziąć potajemny ślub. Obie rodziny zaakceptowały parę i życzą im jak najlepiej.

Przed wspólnym wyjazdem z Polski na misję humanitarną do Bangladeszu mieszkali u babci Alka – Antonii, która dzięki Iwonie i Alkowi pogodziła się ze swoją córką Mirosławą, której wyrzekła się wiele lat temu. Oboje starali się o stypendium w Niemczech, ale dostał się na nie tylko Alek. Iwona została w Polsce, co ułatwiło jej pomoc przy opiece nad chorą babcią Teresą. W szpitalu zwrócił na nią uwagę doktor Adrian Świderski. I choć Iwona nie dawała ku temu żadnych podstaw, Alek był o Adriana chorobliwie zazdrosny. W końcu jednak zrozumiał, że może zaufać żonie.

To nie wystarczyło. Alek wrócił z Bangladeszu sam, obrażony na żonę, która odnowiła kontakt ze Świderskim i nie chciała wrócić z mężem do Polski. Iwona poinformowała rodzinę, że jej małżeństwo z Alkiem to już przeszłość. W końcu również wróciła do Polski. Alek chciałby się z nia pogodzić, ale ona bez pamięci zakochana jest w Świderskim. I nie widzi, że Adrian nie traktuje jej równie poważnie.

REKLAMA