TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Barbara Grzelak - Sławomira Łozińska

fot. Artrama Data publikacji: 2015-09-25

Żona Zenka, matka Adama, babcia Jasia.

Miła i ciepła kobieta w średnim wieku. Życie Basi nie oszczędzało. Zmarły mąż Marian był alkoholikiem i awanturnikiem, a syn też dał jej do wiwatu popadając w poważny konflikt z prawem. Po wyjściu na wolność z aresztu zrozumiał swoje błędy i odbudował więź z matką. Basia wyszła za mąż za Zenka, przyjaciela z sąsiedztwa i dawną miłość z młodości.

Wtedy w życiu Basi pojawiła się Sara – dziewczyna Adama, a także wnuk – John. Grzelakowa bardzo się z dziewczyną zżyła i traktuje ją niemal jak własną córkę. Nie zmienił tego fakt, że związek Sary z jej synem zakończył się na dobre.

Basia założyła na spółkę z Różą osiedlową kawiarnię „Dobre Czasy”, która potem przekształciła się w modną i popularną knajpkę „Feel Good”. Niestety Grzelakowie musieli z dnia na dzień wszystko porzucić – znów dała o sobie kryminalna przeszłość ich syna. W trosce o bezpieczeństwo ich oraz Sary i Johna, cała czwórka została objęta ochroną policji i musiała na długi czas zniknąć z Zacisznej. Dla bezpieczeństwa wszystkich policjanci sfingowali śmierć Adama i dopiero wtedy Grzelakowie razem z Sarą mogli wrócić.

Odnaleźli się na nowo wśród przyjaciół i wrócili do dawnego życia. Basia żyje kłopotami swoich najbliższych, a w szczególności Sary.

REKLAMA