TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Zenon Grzelak - Jan Pęczek

Zenon Grzelak Data publikacji: 2015-09-25

Mąż Basi, były mąż Joli Kozłowskiej. Ojciec Justyny Kwiatkowskiej.

Ciepły i dobroduszny pasjonat samochodów. Na 12 lat stracił kontakt z córką Justyną, gdy jego żona Jola odchodząc od niego zabrała ją do Włoch. Gdy wróciły do Polski, Zenkowi udało się na nowo odbudować z nimi relacje. Po wielu perypetiach Zenek rozwiódł się z Jolą i ożenił z wieloletnią serdeczną przyjaciółką z sąsiedztwa – Barbarą. Jola jest częstym gościem w ich domu. Dzięki niej nigdy się nie nudzą i Zenek lepiej zniósł rozstanie z córką, która ponownie wyjechała do Włoch razem z mężem.

Po tym jak zbankrutował jego warsztat samochodowy, wraz ze wspólnikiem i przyjacielem – Zdzisiem – założyli BIBA TAXI – sieć nocnych taksówek. Zenek musiał porzucić interes, gdy razem z Basią zostali objęci ochroną policji. Groziło im niebezpieczeństwo ze strony byłych wspólników Adama, którzy chcieli się na nim zemścić. Wszystko skończyło się dobrze, a Grzelakowie wrócili na Zaciszną. Tu na Zenka czekała niespodzianka – do Polski wróciła Justyna.

Po wielu perturbacjach córka ułożyła sobie na nowo życie z mężem Norbertem. Zenek przyjął to z radością i aby ułatwić młodym start w dalsze życie, sprzedał działkę, na której kiedyś stał jego warsztat. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczył na zakup mieszkania dla córki.

REKLAMA