TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Anna Marczak - Dorota Kolak

Anna Marczak Data publikacji: 2015-09-25

Żona Jerzego, matka Malwiny i Julii.

Była dyrektorka gimnazjum w Zakrzewiu. Elegancka, zadbana i spełniona kobieta w średnim wieku. Pełna energii i determinacji zarówno w domu jak i w pracy. Córki zawsze mogą liczyć na jej pomoc i dobrą radę. Anna bardzo przeżyła fakt, iż jej mąż, Jerzy, ma nieślubną córkę. Jednak zaakceptowała Magdę i ich relacje są bardzo dobre. Jerzy może być spokojny o miłość swojej żony – udowodniła to odrzucając natarczywe zaloty swojego starego znajomego – starosty Leszka Mileckiego.

Anna bardzo angażowała się w życie swojej szkoły i jej uczniów. Jako dyrektorka odnosiła wiele sukcesów i podejmowała różne – często kontrowersyjne – decyzje, co nie podobało się wszystkim nauczycielom i rodzicom. Przegrana w konkursie na dyrektora szkoły na jakiś czas spowodowała, że odeszła z tego stanowiska. Szybko okazało się, że szkoła bez niej nie funkcjonuje jak należy, a Anna wróciła na dyrektorski fotel. W końcu jednak zdecydowała, że najwyższy czas na odejście na emeryturę.

Za Jurkiem przeprowadziła się do Warszawy, gdzie mąż podjął pracę, by móc spłacić wysoki kredyt, który zaciągnął dla Przemka. W stolicy planuje w końcu odpocząć i robić to, na co nie miała czasu w trakcie pracy zawodowej.

REKLAMA