TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Magda Zwoleńska - Honorata Witańska

Magda Zwoleńska Data publikacji: 2015-09-25

Córka Małgorzaty Zwoleńskiej i Jerzego Marczaka. Przyszywana córka Bogdana. Siostra Pawła, Natalii i Malwiny.

Najstarsza z rodzeństwa Zwoleńskich. Pracowita, zaradna i konkretna. O swoje i bliskich potrafi walczyć jak lwica. Odkrycie, że nie jest córką Bogdana było dla niej wielkim ciosem. Jednak zaprzyjaźniła się ze swoim biologicznym ojcem Jerzym. Jest bardzo związana z przyrodnią siostrą Malwiną i jej synem Kacprem. Planowała wspólną przyszłość z Jarkiem, byłym mężem Malwiny, jednak rozstali się. Przez kilka lat pracowała w sklepie z materiałami budowlanymi Bogdana, ale postanowiła poszukać szczęścia w Warszawie, gdzie teraz studiuje zaocznie resocjalizację.

Magdzie nie układa się w życiu osobistym. Szczególnie burzliwie zakończył się jej związek z porywczym Tomkiem – policjantem, z którym zerwała, by potem związać się ze starszym od siebie ojcem Irka – Krzysztofem. Tomek porwał ją i uwięził, a porwanie to zakończyło się szarpaniną, w wyniku której policjant się zastrzelił.

Traumatyczne wydarzenie nie pozostało bez wpływu na związek Magdy z Krzysztofem. Choć Redyk zostawił dla niej żonę, to Magda uznała, że nie ma przed nimi przyszłości. Teraz chce być sama i na dobre zapomnieć o traumie porwania. Przeniosła się na stałe do Zakrzewia. Przez jakiś czas pracowała w szkole, a potem rozpoczęła pracę pomocy wychowawcy w domu dziecka w Blaszkach. Tam szczególnie związała się z jedną z tymczasowych wychowanek Ulą i jej ojcem Szymonem. Szymon chciałby, aby połączyło ich coś więcej, ale Magda nie jest gotowa na nowy związek.

W pracy i w życiu Magda kieruje się sercem, nawet gdy jest to wbrew panującym regułom czy przepisom. I często popada przez to w kłopoty.

REKLAMA