TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Władek Cieślak - Przemysław Stippa

. Data publikacji: 2015-09-25

Syn Róży i Zdzisia, były partner Maćka, ojciec Kajtka.

Naukowiec, przez lata pracował razem ze swoim partnerem Maćkiem w instytucie fizyki. Rodzice Władka długo nie mogli pogodzić się z faktem, że ich jedynak jest gejem, ale gdy przekonali się, że łączy go z Maćkiem prawdziwe uczucie – zaakceptowali ten fakt i przyjęli Maćka do rodziny.

Władek i Maciek stanowili zgodną, szczęśliwą i kochającą się parę. Pojawienie się Sabiny, dziewczyny z którą kilka lat temu Władek spędził noc i informacja, że Cieślak ma syna – Kajtka – zburzyła na chwilę ich świat. Na jakiś czas się też rozstali. Wszystkie nieporozumienia zostały jednak zażegnane. Wrócili do siebie, a Sabina i Kajtek, którzy początkowo nie w pełni akceptowali Władka, teraz stanowią dla niego prawdziwe wsparcie.

Władek i Maciek wzięli symboliczny ślub, ale ich związek nie przetrzymał kolejnej ciężkiej próby. Władek zaczął pracę w prywatnej firmie „Biomer”, ale wiązało się to z dużymi wyrzeczeniami. Kosztem prestiżu i wysokiej pensji miał coraz mniej czasu dla Maćka. Jego partner skorzystał z okazji doskonalenia zawodowego i wyjechał na kilka miesięcy do Stanów na stypendium. Gdy wrócił, niesłusznie oskarżył Władka o zdradę i go rzucił.

Cieślak stanął na wysokości zadania, gdy Maciek o mało nie przypłacił życiem wyjazdu do Afryki. Wydając ostatnie pieniądze i rezygnując z intratnego wyjazdu do pracy do Szwajcarii, sprowadził go do kraju i zaopiekował się nim. Znów zdecydowali związać się razem, co nie spodobało się Kajtkowi. Dał temu wyraz sięgając po dopalacze, czego mało nie przypłacił życiem. Teraz Władek każdą chwilę spędza na pilnowaniu syna. W tym celu zamieszkała razem z nim Sabina, a Maciek na jakiś czas musiał się wyprowadzić.

Władek po zdemaskowaniu machlojek swojego szefa Floriana przejął jego stanowisko starając się być jak najlepszym szefem dla kolegów ze swojego działu – Beaty, Zbyszka i Juliusza. Nieudaną próbę zmiany pracy przypłacił degradacją i teraz jest członkiem zespołu kierowanego przez Beatę. Dołączył do niego także Maciek, dla którego to również sposób na to, by częściej spotykać się z Władkiem.

REKLAMA