TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Alina Rybińska - Hanna Dunowska

. Data publikacji: 2015-09-25

Była żona Waldemara Rybińskiego, matka Ksawerego.

Kobieta z klasą, która szczególną uwagę przywiązuje do zachowywania pozorów. Na co dzień mieszka w Zakrzewiu, gdzie zajmuje się domem. Przyjaźni się z Anną Marczak.

Alina próbuje wszystkim zorganizować życie. Była bardzo związana z synem. Gdy nie podobała jej się wybranka Ksawerego – Kasia – robiła wszystko, aby się jej pozbyć podstawiając mu dziewczynę idealną – Klaudię. Plan odbił się rykoszetem, a w Klaudii zakochał się... jej mąż Waldemar. Alina wyrzuciła go z domu i wzięła z nim rozwód. Na wakacjach w Egipcie zakochała się w przystojnym Asimie, ale ten związek nie skończył się dla niej dobrze. Burzliwe przeżycia rzuciły Alinę i Waldemara z powrotem w swoje ramiona. Ponownie wzięli ślub.

Rybińska ciężko przeżyła tragedię, jaką była śmierć jej syna. Próbowała zagłuszyć rozpacz za bardzo ingerując w życie Kasi i jej synka, którego przed śmiercią usynowił Ksawery. Zrozumiała jednak, że nie tędy droga. Teraz próbuje znaleźć równowagę pomagając innym.

Alinie trudno było się pogodzić z tym, że w życiu Kasi pojawił się Łukasz. Bała się, że w ten sposób całkowicie straci kontakt z wnukiem. Uspokoiła się dopiero, gdy zobaczyła, że nic takiego nie ma miejsca.

REKLAMA